Festiwal Piosenki Poetyckiej "Nastroje"

Czas śpiewu kobiety

. Opublikowano w Festiwal Nastroje

CZAS ŚPIEWU KOBIETY

?Czas śpiewu kobiety. Odsłona pierwsza?


?Czas śpiewu kobiety? to poetycko-muzyczny spektakl zainspirowany osobowością i losami wielu współczesnych kobiet, jak również bohaterek powieści i opowiadań I.B. Singera. Opowiada o jednej kobiecie, która ma w sobie różne osobowości - przy czym nie wszystkie są dla niej oczywiste - jest ona swoistą jednością w wielości. Przybliża świat kobiecych emocji, jednocześnie nie wartościując ich. Puentę pozostawia publiczności, wierząc w jej doskonałą intuicję, empatię i mądrość wrodzoną.

Spektakl w reżyserii Ernestyny Winnickiej powstał na podstawie wierszy i piosenek lirycznych Marleny Zynger. Był on już prezentowany w teatrach w Warszawie, Krakowie i Zakopanem, m.in. w Forcie Sokolnickiego, Teatrze Żydowskim (podczas V i VI edycji Festiwalu Singera 2008, 2009r.), Teatrze Witkacego (2009r.), krakowskim Loch Camelot, w warszawskim klubie Hybrydy oraz w domach kultury.

Identyczny jak spektakl tytuł nosi tomik wierszy, w którym niebagatelną rolę odgrywają ilustracje wykonane specjalnie dla potrzeb książki. Książkę zilustrowali: Marek Raczkowski, Rafał Zawistowski, Jerzy Gnatowski, Malwina de Brade, Renata Brzozowska oraz Kamila Bartkowiak.

Warszawska poetka Marlena Zynger tworzy od kilku lat. Jej utwór ?Miłość w Warszawskich Łazienkach? znany jest maturzystom i olimpijczykom z całej Polski. Stanowił on bowiem w 2008 r. jedną z jedenastu lektur obowiązujących przy pisaniu pracy na temat ?Warszawskie Łazienki w poezji i prozie?. Liryka poetki prezentowana była podczas wielu koncertów; m. in. w Studiu im. A. Osieckiej dnia 2 maja br. (retransmitowany na antenie programu Trzeciego Polskiego Radia dnia 3 czerwca br.), w Salonie Poezji w Łazienkach Królewskich ( Stara Pomarańczarnia, 10 października br.).muzyka: Dominika Świątek, Marlena Zynger, Izabella Goldstein, Anna Borowska
reżyseria: Ernestyna Winnicka
choreografia: Jerzy Winnicki
scenografia: Rafał Zawistowski
występują: Agnieszka Wielgosz, Dominika Świątek, Edyta Jurecka, Ewa Dąbrowska


więcej na www.zynger.pl