LEONARD LUTHER

Luther Leonard - Kraina Zagubionych Marzeń

. Opublikowano w Płyty CD - Leonard Luther

Najnowsza płyta Leonarda Luthera, nagrana razem z szantową formacją Własny Port,  to jedno z ciekawszych wydarzeń  w poezji śpiewanej mijającego roku. Krążek zawiera zapis trzech koncertów, zagranych przed bydgoską publicznością latem 2011.  Znajdziemy tu 10 znanych już piosenek Leonarda, wykonanych jednak w zupełnie nowym brzmieniu. Urzeka rzewna nuta akordeonu w Emigranckim tangu czy Kamiennych kręgach. Wzrusza solo gitary w Zapamiętaj i Czas. Stateczny ton gitary basowej, ?grzecznie? ukrytej między innymi dźwiękami, dodaje całości smaku. Zdecydowanie mocną stroną tej płyty jest świetna muzyka i niezmiennie silny, głęboki głos barda znad Brdy.
Niespodzianką są 4 nowe utwory, nigdzie dotąd niepublikowane. Zaskakują świeżością muzyczną, refleksyjnymi tekstami i aktualnością, która dotąd w twórczości Leonarda nie była tak zauważalna. Czy wiemy dość o drugiej osobie, by zawierzyć jej całe życie? Czy na co dzień mijamy szczęśliwych ludzi? Czy miłość może przyjść na przekór wszystkim złym? Czy i Ty przeżyłeś taki wieczór, gdy stare marzenia przypomniały Ci kim miałeś być, gdy w plecy wiał pomyślny wiatr? Jeśli odnalazłaś/eś się choć w jednym z tych pytań ? szukaj odpowiedzi na płycie Leonard Luther & Własny Port

Muzyka powinna nieść nadzieję i możliwość regeneracji sił po szarej rzeczywistości. Ten krążek warto więc mieć pod ręką w samochodzie i w domu, bo nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie ochota na odrobinę relaksu przy dobrej muzyce!

Lista utworów:
1. Preludium dla Leonarda - Bacinska, Leonard Luther,
2. Scarlet - Bacińska, Leonard Luther,
3. Czas - Bacińska, Leonard Luther,
4. Znaki - Jacek Ciechanowski, Luther
5. Zapamietaj - Bacińska, Luther
6. Dla Michasia - Bacińska, Leonard Luther,
7. Krzywe koło - Lipnicki, Leonard Luther,
8. Dom pod szcześliwą gwiazdą - Jacek Ciechanowski, Leonard Luther,
9. Ballada o szklarzu Marcinie - Jacek Ciechanowski, Leonard Luther,
10. Wiosna - Bacińska, Leonard Luther,
11. W pańskim sadzie - Jacek Ciechanowski, Leonard Luther,
12. Emigranckie tango - Bacińska, Luther
13. Sen - Kryś, Luther
14. Odchodzącym - Sikorski, Leonard Luther,
15. Rozkład jazdy - Sikorski, Leonard Luther,
16. Niebo gwiazdziste - Luter, Leonard Luther,
17. A wiec żyj - Luter, Luther4