1 minute reading time (269 words)

Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej Yapa 8-10 marca Łódź

Najstarszy łódzki festiwal i największy w Polsce przegląd piosenki studenckiej YAPA już za kilkanaście dni. 8 marca Łódź stanie się Polską stolicą piosenki studenckiej, poetyckiej i folkowej. W tym roku po raz kolejny zapraszamy do Zatoki Sportu Politechniki Łódzkiej.
 
Wiemy już kto wystąpi podczas 3 dni festiwalu!

W tym roku na łódzkiej scenie zaprezentuje się ponad 30 zespołów. Obok tych, które wezmą udział w konkursie, wystąpią również prawdziwe legendy piosenki studenckiej, poetyckiej i folkowej. Już piątkowy koncert otwarcia zapowiada się wyjątkowo. Jedną z najbardziej wyczekiwanych niespodzianek jest występ Domu o Zielonych Progach. 17 lat temu, niedługo po powstaniu grupy, wystąpiła ona na YAPIE i wywalczyła pierwsze miejsce, a tak nagrodę publiczności. I jedno jest pewne – od tamtej pory publiczność (nie tylko yapowa) ich pokochała. Ich górskie koncerty przyciągają tysiące widzów, a na swoim koncie mają kilka płyt. Kolejnym mocnym akcentem jest sobotni koncert galowy, podczas którego na scenie pojawią się prawdziwe legendy piosenki. Chodzi o Lubelską Federację Bardów – jedną z najważniejszych formacji piosenki poetyckiej w Polsce. Przypominają piwnicę artystyczną, w której jest wielu autorów, kompozytorów, jak i wykonawców. Czerpią inspirację z najróżniejszych źródeł, począwszy od muzyki klasycznej, poprzez współczesny rock i pop, aż po kulturę kresową i folklor. Na YAPIE będą obchodzić jubileusz 20 lat swojego istnienia. Po raz pierwszy w Łodzi zostanie również zaprezentowany program „Morawska Brama” w wykonaniu Chwili Nieuwagi i Kuby Blokesza, na który składają się wyjątkowe piosenki zza południowej granicy. To między innymi kompozycje Čechomora, czy Jaromíra Nohavicy.
Wśród wykonawców pojawi się też zespół pamiętający Yapę z lat 70., czyli Mikroklimat, a także najmłodszy skład tegorocznej edycji – zwycięzcy zeszłorocznej edycji Przeglądu Jan i Klan.
Mariusz Menes - Szept - klip promujący debiutancki...
Marek Andrzejewski - Idzie grudzień
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
sobota, 24 luty 2024

Captcha Image