PIOTR BUKATRYK

Bukartyk & Sekcja - Ideały

Opublikowano w Płyty CD - Piotr Bukartyk


Bukartyk & Sekcja - IdeałyBukartyk & Sekcja - Ideały - Porównaj ceny w Nokaut.plInformacje:
Data produkcji: 2004
Wytwórnia: EMI
Nośnik: 1CD

Opis:

Piosenka "Małgocha", która trafiła na listy przebojów ogólnopolskich rozgłośni radiowych, długo kazała czekać na swoje wydanie. Nareszcie ukazuje się album, na którym znajduje się 11 przejmujących opowieści o człowieku, w tym historia Małgochy, na której powrót czeka cała Polska. Wkrótce jej losy będzie można śledzić także w teledysku...
Krytycy i dziennikarze muzyczni na próżno próbują Piotra Bukartyka nazwać, przezwać, porównać i okrzyknąć. Bukartyk był już
"poetą rocka" i "elektrycznym bardem", co tylko szczątkowo i nad wyraz nieudolnie oddaje jego fenomen. Jego teksty to słowna mechanika precyzyjna, wyrazowa chirurgia plastyczna, literackie krawiectwo na najwyższym poziomie. W 1997 roku Bukartyk postanowił opatrzyć swoje pieśni całkowicie nowym brzmieniem. Wdarł się na polską scenę muzyczną albumem "Szampańskie wersety", który natychmiast został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii dance & techno (!!!). Utwory jego autorstwa wykonują ciągle Grażyna Łobaszewska, Mietek Szcześniak, Renata Dąbkowska, Andrzej Krzywy, Various Manx. W 1998 roku Bukartyk rozkręcił szczęśliwie zespół Sekcja, z którym nagrał kolejną płytę - "Z głowy". W skład zespołu, obok Piotra Bukartyka (muzyka, teksty, śpiew), wchodzą: Marek Kisiel Kisieliński (gitary, klawisze, aranżacja, produkcja) i Marek Bruno Chrzanowski (bas). (Pomaton)

Lista utworów:

1. Durna miłość  
2. Intucja  
3. Miś song  
4. Pomiędzy mną a mną  
5. U fryzjera  
6. Piosenka dla Rudej  
7. Małgocha  
8. Nie przejmuj się mną  
9. Śniadanie na tapczanie  
10. I tak dalej  
11. Ideały  
12. I tak dalej (inaczej)


Piotr Bukartyk - Z Czwartku Na Piątek

Opublikowano w Płyty CD - Piotr Bukartyk


Piotr Bukartyk - Z Czwartku Na PiątekPiotr Bukartyk - Z Czwartku Na Piątek - Porównaj ceny w Nokaut.plInformacje:
Data produkcji: 2010
Wytwórnia: EMI
Nośnik: 1CD

Opis:

Artysta w piątkowe poranki występuje na tzw. żywca w radiowej Trójce w audycji Wojciecha Manna. Zwykle śpiewa coś wymyślonego kilka godzin wcześniej.
Album zawiera kawałki - pisane w noce z czwartku na piątek.
Osiemnaście kawałków, których w zasadzie nie łączy nic prócz okoliczności powstania - z nielicznymi wyjątkami pisałem w czwartkowe noce, a grałem w piątkowe poranki na żywca w Trójce - mówi artysta. Na wybór akurat tych utworów spory wpływ mieli słuchacze. Gdyby nie ich radosna reakcja, być może nie przyszłoby mi do głowy utrwalanie dla potomności ballady o Janku lotniku, jarającym skręta premierze, czy o leśnym karzełku - dyktatorze mody. No cóż, nie są to dzieła wyszukane w formie, nie szkice nawet, raczej maźnięcia pędzlem ławkowcem, z którego farba pryska równo - na modela, na malarza i na publikę. Malarz bawił się dobrze, publika chwilami też, a modeli ostatecznie nikt nie prosił, żeby się pchali pod pędzel. A zresztą o sprawach, które sprowokowały mnie do napisania tych piosenek nikt już za chwilę nie będzie pamiętał, podobnie jak o ich bohaterach, mam nadzieję. Kończąc dodam jeszcze, że znajdziecie tu też utwory bardziej serio, oraz to, że po raz pierwszy w życiu śpiewam sopranem koloraturowym w towarzystwie kwartetu smyczkowego. I to nie jakiegoś tam kwartetu, a słynnej - tudzież wybitnej - Grupy MoCarta - opowiada sam zainteresowany.

Lista utworów:

1. Prozak
2. W Warszawie sen o sławie
3. Niestety trzeba mieć ambicję
4. Sznurek
5. Świat nie chce tradycji
6. Ach ach ach
7. All You Need Is Miłość
8. W sprawie sztuki filmowej
9. Kobiety jak te kwiaty
10. W życiu liczy się porządek
11. Przygoda z karłem
12. Pryszcz na nosie
13. Inne kraje
14. Luz i zapal
15. Wizja śniadaniowa
16. W kostiumie
17. Anonimowa żółta rączka
18. Kolka jelitowa