WOLNA GRUPA BUKOWINA

Wolna Grupa Bukowina - Słonecznik 2006

. Opublikowano w Płyty CD - Wolna Grupa Bukowina


Wolna Grupa Bukowina - Słonecznik 2006Wolna Grupa Bukowina - Porównaj ceny w Nokaut.plInformacje:
Data produkcji: 2006
Wytwórnia: EMI
Nośnik: 1CD

Opis:

"Słonecznik" to niezwykle ważna płyta dla piosenki z kręgu "krainy łagodności". To ciągle najnowsza płyta zespołu, który zaczynał ponad 30 lat temu i ciągle śpiewa w tym samym klimacie jak kiedyś. Wolna Grupa Bukowina - żyjąca legenda - ma ogromne rzesze fanów, którzy przez te lata tłumnie przychodzili na koncerty i śpiewali nieśmiertelne przeboje zespołu. W tym połączeniu poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i krainy łagodności Bukowina to z pewnością zespół nr 1. Nie jest zbyt płodny - tym cenniejsze są nagrania zarejestrowane na "Słoneczniku". Powstały kiedyś tam, dawno, zarejestrowane zostały już w XXI wieku.

Płyta zadedykowana jest Wojtkowi Bellonowi - człowiekowi-legendzie, który założył Wolną Grupę Bukowinę, stworzył cały ten ruch ludzi wrażliwych, wykreował nowy gatunek w piosence i namaścił Stare Dobre Małżeństwo. Połowa piosenek jest napisana przez Wojtka ale znalazły się również teksty Andrzeja Poniedzielskiego i Adama Ziemianina. Muzykę skomponowali Wacław Juszczyszyn i Wojtek Jarociński. W kilku piosenkach na skrzypcach zagrał Wojtek Czemplik i Romek Ziobro na kontrabasie.

"Słonecznik" ukazał się po raz pierwszy w roku 2001 jako dwupłytowy album razem z płytą "Antologia". Od dwóch lat był niedostępny w ogólnopolskiej dystrybucji.

Lista utworów:

1 Cień drogą wędrował
2 Już widziane
3 Kiedy w szarości pradawnego czasu
4 Czarny łeb słonecznika
5 Jak się czuję
6 Tylko popiół wie
7 Zyźkowi
8 Dalej jest droga i las
9 Pomyślałem, że gdy gitarę ujmę
10 Jestem z upływającej wody
11 Pieśń ślepca
12 W Zagnańsku opodal dworca
13 Pasjans świata