ZYGMUNT KONIECZNY

Zygmunt Konieczny - Konieczność miłości

Opublikowano w Płyty CD - Zygmunt Konieczny


Zygmunt Konieczny - Konieczność miłościKup płytę CD - kliknij tutaj
Informacje:
Data produkcji: 2008
Wytwórnia: Lubomski Agencja
Nośnik: 1CD

Opis:

Płyta z utworami jednego z najwspanialszych polskich kompozytorów - Zygmunta Koniecznego. Premiera płyty 30 stycznia 2007 roku. Utwory, które znalazły się na płycie, to dawne przeboje Piwnicy Pod Baranami.

Wszystkie w nowych aranżacjach znakomitych muzyków:

Jan Smoczyński - fortepian, rhodes, organy Hammonda, loopy, bandoneon, syntezatory, programowanie
Tomasz Krawczyk - gitary: akustyczna i elektryczna, pozytywka
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja
Gościnnie w piosence "Tomaszów" Zygmunt Konieczny - instrument klawiszowy
Zespół "Trzy dni później" - Joanna i Marta Piwowar, Marta Grofik.
Kwartet smyczkowy w piosence "Bo taka głupia": Mateusz Smoczyński -skrzypce, Beniamin Michalczyk - skrzypce, Jakub Fiebig - altówka, Jak Roszkowski - wiolonczela.
Nagrań dokonano w maju 2004 roku w Studio Polskiego Radia Kraków oraz w Studio Tokarnia (7) Patronem projektu jest Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej Kraków przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kultury Akademickiej Instytutu Sztuki w Krakowie.
Płytę tę Wrocław dedykuje Piwnicy Pod Baranami. Koncert promujący płytę "Konieczność miłości" odbył się 18 lutego 2007 roku w muzycznym studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej.

Specjalnie dla państwa udostępniamy w całości piosenkę "Jęczmienne łany" (słowa: Robert Burns), którą Mariusz Lubomski wykonuje razem z zespołem "Trzy dni później".

"Konieczność Miłości" to projekt, na który złożyły się piosenki autorstwa jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Zygmunta Koniecznego. Utwory lubiane i znane z doskonałych wykonań. Piosenki wykonywane przez laureatów Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, zaaranżowane przez doskonałych, młodych muzyków, uzyskały nowe, świeże brzmienie. Efektem pracy artystów skupionych przy tym projekcie wokół Mariusza Lubomskiego były koncerty, które odbyły się w Klubie Pod Jaszczurami i Studio S-5 Polskiego Radia w Krakowie, oraz w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

"KONIECZNY, KONIECZNY!" - 12. Lato Filmów w Toruniu.
Wielkim koncertem plenerowym na toruńskim rynku zakończyło się 12. Lato Filmów. Koncert "Konieczny konieczny!" z muzyką filmową Zygmunta Koniecznego jest przekrojową prezentacją twórczości artysty. Utwory wybrano w taki sposób, by w całości stworzyły formę kantaty. Wersje instrumentalne, zaaranżowane na 24-osobową orkiestrę, przeplatane będą piosenkami, które wykonają znani soliści. Towarzyszyć będzie im zespół wokalny "Dodici", składający się ze śpiewaków Chóru Polskiego Radia i Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie. Druga część koncertu to "Konieczność miłości". W programie koncertu znalazły się utwory m.in. z filmów: "Pornografia" (reż. J. J. Kolski), "Jak daleko stąd, jak blisko" (reż. T. Konwicki), "Biesy" (reż. A. Wajda) czy "Niepochowany" (reż. M. Meszaros).
Podczas trwania koncertu wyświetlane były fragmenty filmów, z których pochodzi wykonywana muzyka. Koncert zarejestruje Telewizja Polska.
źródło: Lato Filmów w Toruniu i instytutsztuki.pl

Lista utworów:

1. Jęczmienne łany - Mariusz Lubomski i zespół Trzy Dni Później
2. Groszki i róże - Iwona Loranc
3. Tomaszów - Mariusz Lubomski
4. Taki pejzaż - Trzy Dni Później
5. Konie Apokalipsy - Mariusz Orzechowski
6. Jaki śmieszny jesteś pod oknem - Natalia Grosiak
7. Bo taka głupia - Magdalena Gołębiowska
8. Moje kochanie - Paulina Bisztyga
9. Pustka w domu - Trzy Dni Później
10. Pocałunki - Beata Osytek
11. Białe zeszyty - Iwona Loranc