Urodziłem się w Chrzanowie, niedużym mieście w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, w roku 1965. Tam też zdobywałem wykształcenie, między innymi w jedynym wtedy chrzanowskim liceum im. Stanisława Staszica. Po maturze w 1984 zacząłem studia na biologii, a dokładniej na "Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi" Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Formalną edukację zakończyłem egzaminem magisterskim zdanym w czerwcu 1989.

Jako autor i wykonawca w jednej osobie zadebiutowałem na Studenckim Festiwalu Piosenki w roku 1986. Od tego czasu związałem się z miejscowym środowiskiem piosenkarzy studenckich, a w szczególności z krakowskim klubem "Pod Jaszczurami". Występowałem z początku na scenach krakowskich klubów studenckich, a wkrótce również poza Krakowem. W ciągu kilku lat zdobyłem szereg nagród i wyróżnień na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach piosenkarskich. Od roku 1988 jestem członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

W roku 1992 wyjechałem do USA, a dokładniej do Kalifornii, gdzie podjąłem pracę w przemyśle biotechnologicznym. Od czasu do czasu udzielam się w miejscowym środowisku polonijnym, organizując imprezy z udziałem lokalnych artystów. Jednym z takich przedsięwzięć jest cykliczny wieczór z muzyką i poezją "Zatoka Poezji".